Trečioji žygio „Mums pakeliui“ diena: tu turi teisę sustotiTrečiąją žygio dieną „Draugystė veža“ iniciatyvos „Mums pakeliui“ žygeiviai iškeliauja vadovaudamiesi trečiojo Piligrimų kelio kodekso punkto išmintimi: „Tu turi teisę sustoti ir ši tavo teisė yra tokia pat svarbi, kaip ir teisė eiti“.

Prie žygeivių šiandien prisijungęs dainininkas Vaidas Baumila sako, kad jam nereikia sustoti, nes jis tiesiog „tingi tingėti“. Žinomam muzikantui labai patinka aktyvus gyvenimo būdas, kelionės, todėl jis labai džiaugiasi galėdamas žygiuoti kartu: „Čia nematau nė vieno neįgalaus žmogaus, o jeigu tenka ko nors palaukti, tai tiesiog mėgaujamės atokvėpio minute ir palaukiame, nes esame komanda“.

Kempingo „Saulėtosios naktys“ šeimininkams Sauliui Bagdonavičiui ir Kamilei Tamutytei teko nemažai pakeliauti, kol pasiryžo sustoti ir įkurti poilsio kampelį piligrimams. „Svetingumo mokiausi iš daugelio šalių, bet bene daugiausiai jo patyriau Gruzijoje. Todėl man dabar labai norisi dalintis, tuo, ką kažkada gavau pats – pavaišinti arbata, pakloti lovą, duoti patarimą ar netgi sutvarstyti pūslėtas kojas“, – pasakoja S. Bagdonavičius.

„Camino Lituano“ kelio savanoris Jonas Juozapaitis keliautojams siūlo įgyvendinti įdomią idėją – kurti sentencijas ant lazdų, kurias jie pasiima į kelią. Specialiai išdrožtas lazdas piligrimai gali surasti pakelės nakvynių sodybose, jomis pasiremti žygiuodami, o pasiekę tikslą užrašyti vieną ar kelis žodžius. Kai lazda pasinaudos daugiau žmonių, paliks savo žodžius, iš kurių po kurio laiko susidėlios ir visa sentencija.

Žygio dalyvė Vaida Butautaitė pasakoja jau išmokusi pasakyti: „Ne“, o tam pasitarnavo net du svarbūs jos gyvenimui sustojimai. Mergina jau nebijo pasakyti, kad jai sunku, jog 30 laipsnių siekiantis karštis ją labai išvargino, nors jausti silpnai taip nesinori. „Šitas žygis yra vienas iš nuostabiausių dalykų mano gyvenime, net negalėdama visą laiką eiti, važiuodama „Asistentiniu taxi“ aš pasiimu sau labai daug dvasinių įdomių dalykų“, – sako neregė žygio dalyvė V. Butautaitė.

Į gražią „Senąją Ruslių sodybą, keliautojų nakvynės vietą atvyko ir Pakruojo rajono savivaldybės administracijos darbuotojai. Ir ne tuščiomis rankomis – vietinių meistrų iškeptais keksiukais ir gira.

„Draugystė veža“ iniciatyvos „Mums pakeliui“ žygio dalyvius itin pradžiugino Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro gyventojai, atvykę net tik su dovanomis, bet ir didžiuliu noru draugauti. Centro direktorė Aušra Butnorienė sako, kad jų globotiniams tokios patirtys itin svarbios. Žygio dalyviams ir patiems teko sudalyvauti jaunuolių parengtoje programoje. Bendras šokis sukūrė tokią pakilią nuotaiką, kad liko pamirštas visas nuovargis.

Kviečiame pažiūrėti trečiosios dienos reportažą ir sužinoti, kada žygeiviams prireikė sustoti ir kaip jie suprato atokvėpio minutės svarbą.

#MumsPakeliui
#DraugystėVeža
https://draugysteveza.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *