sausio 13„Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“
Didelį vaidmenį 1991m. sausio mėnesio įvykiuose Lietuvoje suvaidino ir Sitkūnų radijo stotis. Kai valstybės perversmo organizatoriai užėmė Lietuvos radiją ir televiziją bei Vilniaus televizijos bokštą ir transliacija iš Vilniaus nutrūko, po 40 sekundžių (3 val., 20 min.) pradėjo veikti Sitkūnų radijo stotis. Ten esantys siųstuvai dirbo ištisas paras be išjungimo, teritorijoje budėti plūdo tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos, pasirengę ginti laisvės žodį. Tomis dienomis iš stoties gynėjų laužams kūrenti atvežto ąžuolinio rąsto gimė skulptūra „Sitkūnų rūpintojėlis“, o Eurikos Masytės daina „Laisvė“ tapo to laikmečio pačiu populiariausiu ir dažniausiai atliekamu kūriniu. Gaila, kad tais laikais mažai kas turėjo fotoaparatus, o daugelis ir pasiimti juos tiesiog pamiršo, todėl išliko gana mažai nuotraukų.
Prisiminimai apie budėjimą kartu su tėveliu Sitkūnų radijo stotyje, praėjus 30-mečiai metų, skambantys iš tuo metu buvusio 11-mečio berniuko lūpų. Mes, suaugusieji, puikiai supratome kas vyksta. Daugelis buvome kupini patriotizmo ir entuziazmo ginti Lietuvą, jos nepriklausomybę, visiškai negalvojant apie pasekmes.
O kaip jautėsi tuo metu vaikai? Jie buvo išsigandę, nelabai suprato kas vyksta, kodėl nerimauja tėvai? Tačiau be galo norėjo būti kartu, dalyvauti ten, kur ėjo tėvai, jautėsi reikšmingi ir…laimingi – tai įstrigo jų atmintyje iki šių dienų.
Kviečiu savo atsiminimais pasidalinti žmones, kurie, tuo metu dar būdami vaikais, kartu su tėveliais dalyvavo 1991-ųjų metų sausio įvykiuose Lietuvoje. Rašykite komentaruose, bus įdomu paskaityti visiems, o gal kas turi išlikusių nuotraukų iš budėjimo Sitkūnų radijo stotyje? Kviečiame pasidalinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *