„Rinkimų chirurgija“. Interesų grupės rinkimų vajuje: kas užsako muziką?Laisvose visuomenėse žmonės savo interesus gina ne tik jungdamiesi į partijas, bet ir į savo interesus ginančias grupes. Tai normalu ir net būtina demokratijai. Bet kodėl tik išgirdus žodžius „interesų grupės“ imama galvoti apie nešvarius, korupcinius, net nusikalstamus dalykus? Kaip visiškai normalią ir legalią interesų grupių veiklą paveikė viešumo stoka, šešėliniai susitarimai ir kokias pasekmes dėl to mes išgyvename – apie tai „Rinkimų chirurgijos“ pokalbis su VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanu prof. Šarūnu Liekiu. Kalbina Linas Kontrimas.

„Rinkimų chirurgija“ – tai pokalbių laidų ciklas, kurio metu aptariami svarbūs rinkimų kampanijos dalykai. Jie yra reikšmingi visų politinių kampanijų metu, nors ne visada vienodai ryškiai atskleidžiami pačių kampanijos dalyvių.
Neretai ir rinkėjai apie laidose aptariamus reiškinius neturi laiko pagalvoti, nors, neišvengiamai, pasirinkdami už ką balsuoti, į juos privalės atsiremti.
Pokalbiai kuriami bendradarbiaujant Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetui ir Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai, rengiančiai metinę įžvalgų konferenciją „2021 m. Pasaulinės tendencijos ir nacionalinis saugumas“.
Pokalbių idėjos autorius – VDU doktorantas Linas Kontrimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *