LMP – Skamba skambaAlbumas: Molines Sraiges Įvaizdis (14)

(Informacija iš hardcore.lt/lmp/lt/)
Apie grupę:

Grupė susikūrė 1995 metais. Čia susibūrė muzikantai iš skirtingų muzikos krypčių. Pradėta groti bliuzą, pankroką, džiazą, metalą, žodžiu, nevengta įvairovės. Pirmieji koncertai parodė, kad žmonėms reikia naujos muzikos. Ypač visiems patiko Bob Marley daina „I Shot The Sheriff“ su lietuvišku tekstu „Nušoviau Brazauską“. Tai buvo vienas iš pirmųjų bandymų groti reggae, ir toliau grupė orientavosi šia kryptim. Buvo laikotarpis, kai grupė jautėsi kosmonautais, jos dainas leido Lietuvos radijo trečioji programa, LMP buvo išrinkta linksmiausia Blogiausių grupių festivalio grupe ir net leido sau groti disko klube „Max“, už pinigus žinoma. Bet atėjo laikas suprasti, kad tikri kosmonautai būna tik danguje, tiesiog reikia groti muziką, o visa kita neturi didelės reikšmės. LMP nesiekia populiarumo, nedaro šou, tiesiog groja, nereikalaudami sau dėmesio. „Gerbkime ir mokėkime pasirinkti“- sako Lipnūs Macharadžos Pirštai.
Daugiau nei pusę metų Macharadžos niekur negrojo dėl tai vieno, tai kito grupės nario kelionių po pasaulį. Bet reikalai nestovėjo vietoje ir mes dalyvome įvairiuose laikinuose projektuose – „Dėlė Bėjus“, taip pat grupėje „Vonia“ su kviestine gitara ir smuiku grojančia muzikante Jurga (kažkada bandyta pritaikyti smuiką LMP, bet dėl suliūdnėjusio skambesio to atsisakėme).
Tačiau po pusės metų mes vėl kely ir tenka pristabdyti bėgsmą – „Vonia“ gyvuoja vėlei, mes gyvi tik albume naujam… Tačiau gyvi.

Muzika:

Reggae atsirado kažkur Ramiojo vandenyno salose šalia Amerikos. Tai buvo anglų kolonijos su daugybe juodaodžių. Reggae tėvyne laikoma Jamaika. Sunkus gyvenimas, karai, priespauda vertė juodaodžius dainuoti, nes tik taip galima pasislėpti nuo realybės. Atsirado muzika su melodingu vokalu ir primityviu akompanimentu. Dainos buvo liūdnos ir maištingos, kartais romantiškos ir linksmos, kai dainuojama apie meilę, pergalę arba viltį. Dažnai vienintelė viltis būdavo dievas, todėl tekstuose galima rasti biblijos citavimo ir panašių dalykėlių. Žymiausias reggae atlikėjas buvo Bob Marley su grupe „The Wailers“. Galima būtų teigti, kad jo dainos ir yra reggae muzikos klasika. Pati muzika turi savo standartus, kurių su niekuo nesumaišysi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *