Įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremonija Valdovų rūmuoseValstybinės kalbos inspekcijos surengto Įmonių pavadinimų konkurso tikslas – kelti lietuvių kalbos prestižą, pagerbti įmonių vadovus, kurie per visus Nepriklausomybės metus išlaikė lietuviškus pavadinimus ir parodė, kad mūsų kalbos žodžiai nebuvo ir nėra kliūtis verslui.

Iš Registrų centro pateikto sąrašo atrinkta penkiasdešimt 1990 ir 1991 metais registruotų lietuviškai pavadintų įmonių, kurios sėkmingai veikia iki šių dienų. Sąrašas sudarytas pagal registracijos datą atsižvelgiant į atrankos kriterijus. Renkant buvo svarbu, kad juridinio asmens simbolinis pavadinimas
atitiktų bendrinės lietuvių kalbos normas, nebūtų dirbtinis žodis, jo nesudarytų skaitmenys, raidinės santrumpos, nebūtų valstybės, savivaldybės įmonės, klubo, asociacijos, viešosios įstaigos, draugijos, sodininkų bendrijos, individualios įmonės ir pan. pavadinimas. Vertintas ir įmonės veiklos žinomumas (prekės ir paslaugos reklamuojamos žiniasklaidoje, svetainėse, socialiniuose tinkluose). Į šį sąrašą neįtrauktos įmonės, su kurių vadovais nepavyko susisiekti.

LRT portalas praėjusių metų gruodį pakvietė dalyvauti įmonių pavadinimų rinkimuose. Iš 50 sąrašo buvo išrinkta 10 pavadinimų, kurie sulaukė didžiausio portalo lankytojų dėmesio. Lietuvos pramonininkų konfederacija pateikė tą patį išreitinguotų įmonių skaičių. Visi gauti balsai buvo sumuojami pagal sudarytą skaičiavimo sistemą.

Laureatų apdovanojimo renginyje dalyvauja Seimo nariai, politikai, verslo organizacijų atstovai, kiti garbingi svečiai, šventės dalyvius sveikina Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius, LRT portalo vadovas Mindaugas Jackevičius, Inspekcijos viršininkas Audrius Valotka. Koncertuoja solistas Antanas Zakarauskas ir pianistas Linas Dužinskas, renginį veda aktorė Dalia Michelevičiūtė. Konkursą organizuoja Valstybinė kalbos inspekcija, bendradarbiaudama su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Kultūros ministerija, Valdovų rūmais ir LRT.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *