Gimtieji žodžiai pasaulį puošiaNetolima praeitis: vasarį ir kovą mokykloje jaučiasi šventinis šurmulys, akys ieško (ir randa) trispalvės atributikos, skamba dainos Lietuvai ir apie Lietuvą. Taip švenčiamos dvi labai svarbios datos: Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena bei Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena.
2021 metų realybė: tyla klasėse, mokymasis ir šventės namuose. Tačiau mokytojų mintyse visada gali rasti paslėptų idėjų… Šventės kūrimui žodžiais ir šiuolaikinėmis technologijomis susivienijo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Armonavičienė bei informacinių technologijų mokytojas Paulius Andruškevičius. Vasario pabaigoje – kovo pradžioje 5-10 klasių mokiniams integruotų pamokų metu buvo pristatytas projektas „Gimtieji žodžiai pasaulį puošia“, skirtas ir žymiosioms progoms, ir Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.
Mokiniai turėjo galimybę prisiminti neseniai skaitytus arba atrasti naujus lietuviškus tekstus, pasigilinti į jų žodžių skambesį ir prasmę. O pasitelkę kompiuterines programėles žodžius pavertė vaizdais. Sukurtuose paveiksluose įsikūrė lietuvių liaudies dainos, reikšmingiausios Martyno Mažvydo, Mikalojaus Daukšos mintys, gražiausi Maironio, Vytauto Mačernio, Salomėjos Nėries, Justino Marcinkevičiaus, Sigito Gedos posmai. Ir patys mokytojai įsijautė: demonstruodami programėlę sukūrė ne vieną paveikslą.
Pažiūrėkime filmuką, į kurį net ne visi darbai sutilpo. Jūsų, mieli mokiniai, dėka naujomis prasmėmis pasipuošė lietuviškas žodis. Jūsų dėka galime jausti šventę savo namuose. Ačiū, kad net ir būdami atskirai buvome KARTU. Kiekvienam nuoširdžiai dėkoja mokytojai Jūratė ir Paulius.
Gražios šventės!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *