Europos kalbų diena Klaipėdos konservatorijoje 2020Skambi Europos Kalbų Diena Konservatorijoje!

Jau nuo pirmadienio (rugsėjo 21 dienos) prasidėjusi Europos kalbų dienos (EKD) savaitė mūsų mylimoje Šimkinėje įnešė daug malonaus šurmulio bei sumaišties: tikrinant savo Europos kalbų žinias, analizuojant stendų dekoracijas, įvairių Europos šalių vėliavėles, kabančias garbingiausioje vietoje – foje prie mūsų gerb.S.Šimkaus biusto, pasisveikinimo užrašus ant laiptų, užlipant, atsisveikinimo – nulipant, bei krykštavimus, radus pažįstamus žodžius ar frazes (o! beje! Išmokau per atostogas! Labai padėjo susidraugaut su vietiniais!), bei skaičiuojant – kiek kas kalbų moka ir kokių, ar tai yra Europoje… O kaip išdidžiai prabildavo tai prancūziškai, ispaniškai ar itališkai, nesvarbu ar tai buvo mokinys, mokytojas ar mokyklos darbuotojas, pridėdamas dar po keletą kitų neįprastai skambančių Europos kalbų nuotrupų bei klausdamas, kokia tai Europos kalba.
O kaip buvo smagu sulaukt pertraukų – populiarios dainos įvairiomis kalbomis kvietė atsipūst nuo sunkios mokymosi naštos. Pasigirdusi kitos kalbos melodija pradėdavo kitą pamoką. Tik spėk spėliot! ( – taip! Tai buvo slovakiškai! O dabar…prancūziškai )
Penktadienio rytą (rugsėjo 25 dieną) mūsų Elzė, Neressa, Igoris ir Austėja visus, atėjusius į Konservatoriją, kalbino ir įkvėpė išreikšt savo jausmus bei nuotaikas per Europos kalbų dienos prizmę, kviesdami paminėti šią dieną prie nebylaus maestro Stasio Šimkaus biusto. Jis buvo trumpo, bet skambaus paminėjimo dalimi – jo metu Kamilės, Godos, Tomos bei Elzės auksiniai balsai įprasmino Europos kalbų dieną vokiečių, italų, lietuvių bei rusų kalbomis per pagrindinę mūsų Europos kalbą – MUZIKĄ! – Didelis ačiū mokytojai Rūtai Agafonovienei ir koncertmeisterėms Ievai Šličiuvienei, Virginijai Ruzgienei ir mokinei Saulei Norvaišaitei.
Europos kalbų dieną nuspendėme įprasminti fotografijų konkurse „Kalbų įvairovė Klaipėdoje bei Konservatorijoje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *