Diskusija „Aš – viršininkas, o tu – kvailys“Sakoma: „Klientas visada teisus“. Tikriausiai galima pasakyti, kad viršininkas – taip pat.

Vakarų visuomenėse darbo santykiai pamažu keičiasi: vadovai ir darbuotojai – partneriai. O kaip yra pas mus? Panašu, kad partnerystė ir dialogas baigiasi, kai reikia pradėti dalintis pelnu?

Tyrimai rodo, kad dauguma Lietuvos darbuotojų darbe jaučiasi nesaugiai, pažeidinėjamos jų teisės, ribos tarp darbo ir laisvalaikio ištirpusios.
O priešakinėse linijose dirbantys medikai, mokytojai tapo „paskutiniu prioritetu“. Jiems dėkota, prikurta reklamų, mojuota plakatais, bet ar nuo to sumažėjo jų darbo krūvis ir padidėjo pajamos?

Išmokome mums gana naują žodį: MOBINGAS. Jei net galime atpažinti moralinį žlugdymą darbe, ar turime priemonių užkirsti tam kelią? Koks yra ir turėtų būti valstybės, profesinių sąjungų vaidmuo?

Žmonės bijo kreiptis ir ginti savo teises, nes bijo pralošti ginčą ir tuo pačiu netekti darbo, o valstybės garantuojama teisinė pagalba – instrumentas, kuris praktikoje ne visuomet neprieinamas.

Apie visa tai kalbėjo:
🔴 Vilija Blinkevičiūtė, Europos Parlamento narė,
🔴 Inga Ruginienė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė,
🔴 Julius Sabatauskas, Seimo vicepirmininkas,
🔴 Algirdas Sysas, LSDP Seimo frakcijos seniūnas,
🔴 Diskusijos moderatorius – Ruslanas Baranovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.